Week of Life

"Život na planetě Zemi očima jejích obyvatel" je moto projektu weekoflife.com (WOL) o kterém úplně tak psát nechci. Jen krátce o co jde. Jedná se o dokumentární projekt kam přes web nahráváte fotky, ostatní na ně asi koukají a bodují. Projekt jsem znal z časopisu FotoVideo, kde každý měsíc vycházel výběr fotek nějakého autora, který fotky nahrával dost dlouho a dost dobře. Celkem mě lákalo se do projektu zapojit, ale měl jsem několik ALE.

Nejvíc fotek z nejrůznějších míst udělám mobilem. Přestože mám doma zrcadlovku a kompakt, tak jsou prostě doma a né v kapse u kalhot pořád se mnou. S tím souvisí kvalita fotek, prostě na nějaké extra vystavování to není. Pořád ve mě hryzal "WOL originál". Na stránkách jsem se registroval a čekal a čekal a nic. Formulář pro nahrání fotek mě dlouho odrazoval až odradil úplně. V době kdy je možné fotku z mobilu sdílet jedním gestem mě technické provedení WOL jako takového nenadchlo. Žádná nativní apka pro Android, prostě nic.
Pomatuji si na TEDtalk video, které teď bohužel nemůžu najít. Bylo o tom ať přestaneme věci odkládat kvůli falešným výmluvám a začneme hned. Hned s něčím malým, co denně zabere pár minut. Video jsem viděl ještě jednou na hodině angličtiny, kde jsme se o něm dál bavili. Na otázku zda chci s něčím začít jsem odpověděl WOL. Znovu jsem koukal na stránky a pořád ten formulář... tak jsem si to udělal po svém https://plus.google.com/s/%23weekoflife. Picasa (Google+) byla jasná volba, protože pro "zrcadlovkové" fotky ji používám léta, nic jiného mě ani nenapadlo. Pravidelně většinou s pár denním až pár týdenním zpoždění sdílím fotky s tagem #weekoflife.
Pro mě není WOL o webu weekoflife.com, ale o nápadu. Bavil jsem se s fotografem (zdravím +Jan Čiverný) a ten mi poradil že si vlastně dělám fotodeník. A má pravdu, teď ním právě "listuji"... a nekončím.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Canon 60D, jaký je?

3 týdny v USA za 15 minut

Jaký vybrat? Canon 60D, nebo Nikon D7000